Normobaria

Normobaria to nowy trend
dotleniania organizmu

przy wykorzystaniu efektu BOHRA

Czym jest komora hybrydowa i jej zastosowanie w normobarii

Normobaria to nowy trend dotleniania organizmu, który wykorzystuje tak zwany efekt Bohra. Propaguje go doktor Pokrywka z Kłodzka, który posiada w tej dziedzinie rozległą wiedzę i kompetencje. Komory normobaryczne pracują w niskim ciśnieniu (do 1.5 ATA) – stężenie tlenu utrzymywane jest na poziomie 34%-40%, a dwutlenku węgla na poziomie od 1.5% do nawet 3.2% (najnowsze badania zalecają 3.2% stężenie dwutlenku węgla, czyli 100 razy większe niż w ziemskiej atmosferze), wykorzystując EFEKT BOHRA. Nasze komory utrzymują poziom dwutlenku węgla na poziomie od 1.5% (dla jednej osoby) do 2.5% (dla dwóch osób).

W komorze normobarycznej oddychamy bez maski. Możemy zabrać ze sobą telefon, tablet czy komputer. Znacznie ułatwia to przeprowadzenie sesji u dzieci chorych na autyzm. Brak maski umożliwia bowiem komfortowe oddychanie i nie wywołuje dodatkowego stresu związanego z wejściem do urządzenia.

Czas przebywania w komorze hiperbarycznej jest ściśle określony, ponieważ tlen w dużym stężeniu (powyżej 40%) jest dla organizmu szkodliwy.

W komorze normobarycznej możemy natomiast przebywać do woli, ponieważ stężenie przeliczeniowe tlenu wynosi 38-40 % (34% dla dwóch osób). Umożliwia to pracę, oddanie się rozrywce, a nawet spanie.

Normobaria to atmosfera, która stwarza idealne warunki do procesu zdrowienia. Dzięki odblokowaniu naturalnych procesów naprawczych komórek organizm może rozpocząć etap zwalczania choroby.

Natlenienie organizmu przebywającego w komorze normobarycznej jest o 50% większe niż w normalnej atmosferze (ciśnienie ok. 1.0 ATA, zawartość tlenu 21%, zawartość dwutlenku węgla 0,03%)

10
Pierwsi w Polsce

Jako pierwsi w Polsce proponujemy Państwu komory jedno-dwuosobowe pracujące w trybie hybrydowym, hiperbaryczno-normobaryczne. Metodę tę, jako najbardziej sprzyjającą zdrowieniu i regeneracji od wielu lat propaguje specjalista światowej sławy – dr Pokrywka. Komora normobaryczna sprzyja również dochodzeniu do zdrowia po przebyciu Covid-19, a także innych schorzeń układu oddechowego. Może być również z powodzeniem wykorzystywana jako działanie uzupełniające przy stosowaniu innych terap