Normobaria

Normobaria

to nowy trend
dotleniania
organizmu

przy wykorzystaniu efektu BOHRA

Czym jest komora hybrydowa i jej zastosowanie w normobarii

Normobaria to nowy trend dotleniania organizmu przy wykorzystania efektu BOHRA propagowany przez dr. Pokrywkę z Kłodzka mającego w tej dziedzinie bardo bogatą wiedzę. Komory normobaryczne pracuja w niskim ciśnieniu (do 1.5 ata) stężenie tlenu utrzymywane jest na poziomie 34%-40% a dwutlenku węgla na poziomie od 1.5% do nawet 3.2% (najnowsze badania zalecają 3.2% stężenie dwutlenku węgla czyli 100 razy większe niż w panującej na ziemi atmosferze) wykorzystując EFEKT BOHRA. Nasze komory utrzymują poziom dwutlenku węgla na poziomie od 1.5% (dla jednej osoby) do 2.5% (dla dwóch osób).

EFEKT BOHRA – zjawisko występujące w fizjologii, polegające na zmniejszaniu powinowactwa hemoglobiny do tlenu w warunkach obniżonego pH (wzrost stężenia jonów wodorowych, H+). Powoduje to, że tlen jest łatwiej oddawany przez hemoglobinę (dysocjacja tlenu). Ułatwia to oddawanie tlenu w tkankach. Przeciwnie podwyższenie pH zwiększa powinowactwo wiązaniu tlenu przez hemoglobinę i utrudnia oddawanie go w tkankach. W procesie tym bierze udział H2CO3, który pod wpływem anhydrazy węglanowej rozkłada się do jonu wodorowęglanowego oraz kationu wodoru. Krzywa wysycenia hemoglobiny tlenem ma kształt sigmoidalny.

(Wikipdia)

W komorze normobarycznej oddychamy bez maski, możemy zabrać ze sobą telefon, tablet, komputer co ma zasadnicze znaczenie dla osób mających dzieci chorujące na autyzm. Brak maski umożliwia komfortowe a zarazem bezstresowe oddychanie i nie wywołuje dodatkowego stresu związanego z wejściem do urządzenia.

Czas przebywania w komorze hiperbarycznej jest ściśle określony ponieważ tlen w dużym stężeniu (powyżej 40%) jest dla organizmu szkodliwy.

W komorze normobarycznej możemy przebywać do woli, ponieważ stężenie przeliczeniowe tlenu wynosi 38-40 % (34% dla dwóch osób). Możemy pracować, oddawać się rozrywce, nawet spać.

Normobaria to atmosfera najlepiej sprzyjająca zdrowieniu. Dzięki odblokowaniu naturalnych procesów zdrowienia choroby mogą wycofywać się same.

Natlenienie organizmu przebywającego w komorze normobarycznej jest o 50% większe niż w normalnej atmosferze (ciśnienie ok 1.0 ata, zawartość tlenu 21%, zawartość dwutlenku węgla 0,03%)

10
Pierwsi w Polsce

Jako pierwsi w Polsce proponujemy Państwu komory jedno-dwuosobowe pracujące w trybie hybrydowym, hiperbaryczno-normobaryczne. Nasze komory hybrydowe wyróżnia możliwość zamknięcia się w niej samemu bez pomocy oraz rozpoczęcia i sterowania procesem ze środka za pomocą smartfonu. Za pełną automatyzację procesu, doboru i utrzymania optymalnego składu mieszanki oddechowej, pilnowania czasu procesu i jego zakończenia, odpowiada sterownik (kontrolowany ze środka oraz z zewnątrz). W ciągu zaledwie kilku minut i przy użyciu prostych narzędzi przekształcamy nasz sprzęt w tryb hiperbaryczny i wtedy będąc pod ciśnieniem oddychamy 96% tlenem przez maseczkę.