Normobaria

Normobaria to nowy trend
dotleniania organizmu

przy wykorzystaniu efektu BOHRA

Prowadzimy sprzedaż wysokiej jakości kapsuł służących do normobarii. Jest to innowacyjna metoda terapeutyczna, która polega na oddychaniu czystym tlenem pod ciśnieniem atmosferycznym. Ta tlenoterapia przynosi wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia, takich jak poprawa wydolności organizmu, przyspieszenie regeneracji mięśni czy wzrost energii.

Jesteśmy pierwszym w Polsce podmiotem, który oferuje komory hybrydowe wykorzystujące zarówno technologię normobaryczną, jak i hiperbaryczną. Dzięki tym urządzeniom normobaria jest jeszcze skuteczniejsza. Zapewniamy transport urządzeń do tlenoterapii oraz instalację i szkolenie z ich obsługi.

Zastosowanie komór hybrydowych w normobarii

Normobaria to nowy trend w dziedzinie dotleniania organizmu, w którym wykorzystuje się tak zwany efekt Bohra. Propaguje go doktor Pokrywka z Kłodzka, który posiada w tej dziedzinie rozległą wiedzę i kompetencje. Ciśnienie w komorach normobarycznych wynosi do 1.5 ATA, stężenie tlenu utrzymywane jest na poziomie 34%-40%, a dwutlenku węgla na poziomie od 1.5% do nawet 3.2% (najnowsze badania zalecają 3.2% stężenie dwutlenku węgla, czyli 100 razy większe niż w ziemskiej atmosferze), wykorzystując EFEKT BOHRA. Nasze komory utrzymują poziom dwutlenku węgla na poziomie od 1.5% (dla jednej osoby) do 2.5% (dla dwóch osób).

Ciśnienie atmosferyczne do 1500 hPa w komorze normobarycznej jest większe niż to, które znajduje się w warunkach naturalnych (około 1000 hPa). Takie rozwiązanie zastosowano nie bez powodu. Ta różnica ciśnień umożliwia przyspieszenie transportu tlenu we krwi, co powoduje regenerację tkanek i stymulację procesów metabolicznych.

Cena komory normobarycznej z certyfikatem Jana Pokrywki

Nasze komory uzyskały certyfikację Międzynarodowego Stowarzyszenia Normobarii i Doktora Jana Pokrywki, który jest niekwestionowanym autorytetem w tej dziedzinie. Cena komory normobarycznej z certyfikatem Jana Pokrywki jest ustalana indywidualnie. Dysponujemy trzema modelami, które różnią się od siebie ceną: OXYstar 1700, OXYstar 801 i OXYstar 901. Komory są produkowane na nasze zamówienie.

Jak przebiega normobaria?

Nie musisz się obawiać o brak komfortu podczas normobarii, bowiem w komorach normobarycznych oddycha się bez maski. Możesz więc zabrać ze sobą telefon, tablet czy komputer. Znacznie ułatwia to przeprowadzenie sesji u dzieci chorych na autyzm. Brak maski w czasie normobarii umożliwia komfortowe oddychanie i nie wywołuje dodatkowego stresu związanego z wejściem do urządzenia.

Czym jest komora hybrydowa i jej zastosowanie w normobarii

Normobaria to nowy trend dotleniania organizmu, który wykorzystuje tak zwany efekt Bohra. Propaguje go doktor Pokrywka z Kłodzka, który posiada w tej dziedzinie rozległą wiedzę i kompetencje. Komory normobaryczne pracują w niskim ciśnieniu (do 1.5 ATA) – stężenie tlenu utrzymywane jest na poziomie 34%-40%, a dwutlenku węgla na poziomie od 1.5% do nawet 3.2% (najnowsze badania zalecają 3.2% stężenie dwutlenku węgla, czyli 100 razy większe niż w ziemskiej atmosferze), wykorzystując EFEKT BOHRA. Nasze komory utrzymują poziom dwutlenku węgla na poziomie od 1.5% (dla jednej osoby) do 2.5% (dla dwóch osób).

Kilka ważnych informacji dotyczących normobarii

Istnieją zasadnicze różnice między normobarią a zabiegiem hiperbarycznym. Czas przebywania w komorze hiperbarycznej jest ściśle określony, ponieważ tlen w dużym stężeniu (powyżej 40%) jest dla organizmu szkodliwy.

Czas przebywania w komorze hiperbarycznej jest ściśle określony, ponieważ tlen w dużym stężeniu (powyżej 40%) jest dla organizmu szkodliwy.

W komorze normobarycznej możemy natomiast przebywać do woli, ponieważ stężenie przeliczeniowe tlenu wynosi 38-40 % (34% dla dwóch osób). Umożliwia to pracę, oddanie się rozrywce, a nawet spanie.

Normobaria to atmosfera, która stwarza idealne warunki do procesu zdrowienia. Dzięki odblokowaniu naturalnych procesów naprawczych komórek organizm może rozpocząć etap zwalczania choroby.

Natlenienie organizmu przebywającego w komorze normobarycznej jest o 50% większe niż w normalnej atmosferze (ciśnienie ok. 1.0 ATA, zawartość tlenu 21%, zawartość dwutlenku węgla 0,03%).

10
Pierwsi w Polsce

Jako pierwsi w Polsce proponujemy Państwu komory jedno-dwuosobowe pracujące w trybie hybrydowym, hiperbaryczno-normobaryczne. Metodę tę, jako najbardziej sprzyjającą zdrowieniu i regeneracji od wielu lat propaguje specjalista światowej sławy – dr Pokrywka. Komora normobaryczna sprzyja również dochodzeniu do zdrowia po przebyciu Covid-19, a także innych schorzeń układu oddechowego. Może być również z powodzeniem wykorzystywana jako działanie uzupełniające przy stosowaniu innych terap