Hiperbaria

Czym jest HBOT?

Prezentacja tlenoterapii hiperbarycznej

Zajmujemy się sprzedażą urządzeń do zabiegów nazywanych hiperbarią. Nasze komory hiperbaryczne OXYhard 2.0 i LUMINATE umożliwiają odbycie hiperbarycznej terapii tlenowej w sposób wygodny i całkowicie bezpieczny. Co istotne, większość kapsuł hiperbarycznych ma ciśnienie całkowite 1.3 ATA, jednak dostępne w naszej ofercie urządzenia dają ci możliwość wyboru między 1.3 ATA, 1,5 ATA a 2.0 ATA.

Czym jest komora hiperbaryczna do tlenoterapii?

Komora hiperbaryczna służy do tlenoterapii, czyli leczenia za pomocą tlenu o wysokim stężeniu w celu wspomożenia naturalnych umiejętności organizmu do regeneracji. W trakcie hiperbarycznej terapii tlenowej (HBOT) pacjent nie oddycha standardowym tlenem, którego w powietrzu jest 21%, lecz czystym tlenem z użyciem maski NRB (czyli ciągłego przepływu) wewnątrz kapsuły hiperbarycznej, gdzie ciśnienie jest wyższe niż normalne ciśnienie atmosferyczne. Cena komory hiperbarycznej zależy od rozmiaru konkretnego modelu i jest ustalana indywidualnie.

Ciśnienie w komorze jest podwyższane nawet dwukrotnie w porównaniu z ciśnieniem otoczenia. Terapia tlenem hiperbarycznym jest używana od ponad 50 lat, na całym świecie, w celu zapobiegania wielu dolegliwościom i polepszenia ogólnego stanu zdrowia pacjentów oraz wspierania innych zabiegów.

Na co pomaga hiperbaria?

Hiperbaria znalazła szerokie zastosowanie w medycynie, zarówno w leczeniu schorzeń przewlekłych, jak i ostrych. Jednym z najbardziej znanych zastosowań hiperbarii jest wspomaganie gojenia się ran, takich jak owrzodzenia czy oparzenia. Zwiększone natlenienie tkanek przyspiesza procesy regeneracji, a także hamuje rozwój bakterii beztlenowych, co zmniejsza ryzyko infekcji. Jest również używana do leczenia urazów mechanicznych, chorób układu nerwowego, układu oddechowego i wielu innych schorzeń.

Hiperbaria: bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna

Hiperbaria jest metodą bezpieczną, prostą, nieinwazyjną i bezbolesną. Nie stwarza ryzyka wystąpienia szkodliwych dla organizmu skutków ubocznych. Operatorzy komory hiperbarycznej są szkoleni, aby przeprowadzać zabiegi w sposób umożliwiający pacjentowi relaks, poczucie przyjemności i spokoju.

Hiperbarię może być przeprowadzana pojedynczo lub przy udziale wielu osób. Jest to możliwe dzięki temu, że w naszej ofercie znajdują się jednoosobowe i wieloosobowe komory hiperbaryczne dostosowane do 2, 4 i 8 osób. To świetna propozycja dla rodzin oraz przedsiębiorców prowadzących gabinety odnowy biologicznej, ośrodki fizjoterapeutyczne czy medycyny estetycznej. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej o ofercie.

Ciśnienie

W tlenoterapii hiperbarycznej (HBOT) używa się ciśnienia wyższego niż atmosferyczne.

Tlen

Podczas takiego zabiegu pacjent nie oddycha zwyczajową ilością tlenu czyli 21%-tlenem, lecz czystym tlenem z użyciem maski typu NRB (non-re-breather czyli ciągłego przepływu)

Zabieg

Zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny, oraz bez żadnych szkodliwych skutków ubocznych.