Hiperbaria

Hiperbaria

Czym jest HBOT?

Prezentacja tlenoterapii hiperbarycznej

Czym jest komora hiperbaryczna i hiperbaryczna terapia tlenowa (ang. HBOT)?

Hiperbaryczna terapia tlenowa (ang. HBOT) jest leczeniem z użyciem komory hiperbarycznej i tlenu o wysokim stężeniu w celu wspomożenia naturalnych umiejętności organizmu do leczenia się. W trakcie zabiegu pacjent nie oddycha standardowym tlenem, którego w powietrzu jest 21%, a czystym tlenem z użyciem maski NRB (czyli ciągłego przepływu) wewnątrz komory hiperbarycznej, gdzie ciśnienie jest wyższe niż normalne ciśnienie atmosferyczne.

Ciśnienie w komorze jest podwyższane nawet dwukrotnie w porównaniu z ciśnieniem otoczenia, co z kolei powoduje wzrost poziomu tlenu także dwukrotnie. Oznacza to oddychanie czystym tlenem w środowisku albo do 9,5 razy większą ilością tlenu niż ta w normalnym środowisku, co powoduje, że wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie jest dużo lepszy.

Terapia tlenem hiperbarycznym jest używana od ponad 50 lat, na całym świecie, w celu zapobiegania wielu dolegliwościom i polepszenia ogólnego stanu zdrowia pacjentów oraz wspierania innych zabiegów.

Jest bezpieczna, prosta, nieinwazyjna i bezbolesna oraz nie ma szkodliwych skutków ubocznych.
Operatorzy komory hiperbarycznej są szkoleni, aby przeprowadzać zabiegi w sposób umożliwiający pacjentowi relaks, poczucie przyjemności i spokoju.

Ciśnienie

W tlenoterapii hiperbarycznej (HBOT) używa się ciśnienia wyższego niż atmosferyczne.

Tlen

Podczas takiego zabiegu pacjent nie oddycha zwyczajową ilością tlenu czyli 21%-tlenem, lecz czystym tlenem z użyciem maski typu NRB (non-re-breather czyli ciągłego przepływu)

Zabieg

Zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny, oraz bez żadnych szkodliwych skutków ubocznych.