Komory normobaryczne

Komory normobaryczne to specjalistyczne urządzenia medyczne, które wykorzystują zwiększone ciśnienie atmosferyczne oraz wysoką koncentrację tlenu do terapeutycznych celów. Dostarczanie do komórek oraz tkanek organizmu określonej liczby tlenu, przekłada się na poprawę zdrowia, szybszą regenerację oraz ogólny wzrost jakości życia. Wysyłamy sprzęt na terenie całej Polski. Komory normobaryczne dostarczamy między innymi klientom z Warszawy.

Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce oferującą hybrydowe komory, które łączą w sobie technologię normobaryczną wraz z hiperbaryczną. Nasza komora normobaryczna pomaga między innymi osobom po przebytych udarach mózgu w dojściu do pełnego zdrowia. Normobarii używa się również w leczeniu chorób układu krążenia, reumatyzmu, cukrzycy, alergii i wielu innych przypadłości.

Różnice i podobieństwa między kapsułami normobarycznymi a hiperbarycznymi

Oferujemy zarówno komory normobaryczne, jak i hiperbaryczne, przeznaczone do tlenoterapii. Technologie te łączy to, że bazują na podwyższonym poziomie tlenu i ciśnienia. A co je różni? Otóż w komorze hiperbarycznej występuje zjawisko większego ciśnienia oraz zwiększonego stężenia tlenu, zaś w kapsule normobarycznej wzrostowi ulega dodatkowo stężenie dwutlenku węgla oraz wodoru.

Ponadto, podczas normobarii nie trzeba zakładać maski tlenowej, a w czasie hiperbarii już tak. Ze względu na wyższe ciśnienie, sesja w kapsule hiperbarycznej powinna też trwać krócej niż normobarycznej. Bowiem im wyższe ciśnienie, tym organizm szybciej i bardziej nasyca się tlenem. Zabieg ten powinien być wykonywany w dobowych odstępach. Takich ograniczeń nie ma w przypadku komór normobarycznych, w których można przebywać bez przerwy. Jednocześnie warto zauważyć, że hiperbaria jest w pełni bezpieczną i nieinwazyjną metodą leczenia.

Komory normobaryczne

Zapoznaj się ze szczegółową ofertą naszych komór normobarycznych (hybrydowych).

Komora normobaryczna

OXYstar 1700

Najprostsza, a jednocześnie najtańsza komora hybrydowa (normobaryczno-hiperbaryczna) w linii OXYstar.

Komory normobaryczne

OXYstar 801

Komora hybrydowa leżąca wykonana na specjalne zamówienie ze wzmocnionego materiału pracująca w ciśnieniu roboczym 1.45 ATA.

Komora normobaryczna

OXYstar 901

Dwuosobową komora hybrydowa leżąca, wykonana na specjalne zamówienie ze wzmocnionego materiału, pracująca w ciśnieniu roboczym 1.45 ATA.

Dlaczego warto wybrać komory normobaryczne OXYstar?

Istnieje wiele powodów ku temu, by zdecydować się na zakup komór normobarycznych OXYStar. Zostały one wyprodukowane na nasze specjalne zamówienie i pracują w ciśnieniu do 1.45 ata. Do ich produkcji użyto specjalnego, wzmocnionego poliuretanu zapewniającego bezproblemowe, długie i bezpieczne użytkowanie. Ponadto, w komorach OXYstar zastosowano redudantny system zabezpieczeń oraz sprawdzony i wydajny koncentrator firmy DYNMED (o wydajności 10l/min). Dodatkowo wszystkie nasze komory hybrydowe posiadają system chłodzenia oraz usuwania wilgoci z powietrza napełniającego komorę.

Urządzenia te wraz z osprzętem posiadają 24 miesięczną gwarancję przy zastosowaniu niekomercyjnym, zaś przy komercyjnym wynosi ona 12 miesięcy. Komory OXYstar w wersji hybrydowej (hiperbaryczno-normobarycznej) wyposażone są dodatkowo w generator wodoru gazowego poprawiającego funkcjonowanie organizmu. Dezynfekuje się je w prosty sposób, dzięki wbudowanemu ozonatorowi. Wraz z urządzeniem dostarczamy również podręczniki i informatory oraz instrukcje. Komory OXYstar mają dość duże średnice, w zależności od modelu (80 i 90 cm). Kapsuły o średnicy 90 cm zaprojektowano z myślą o korzystaniu przez rodzica i dziecko (np. ze spektrum autyzmu).

Cena komór normobarycznych

Atrakcyjna cena komór normobarycznych powoduje, że można je kupić samodzielnie, jednak taki zakup może być dokonany również wraz z innymi rodzinami lub poprzez fundację. Ponadto, maszyny te dostępne są w leasingu lub pożyczce realizowanej przez EFL.

Nasze komory uzyskały certyfikację Międzynarodowego Stowarzyszenia Normobarii – Doktora Jana Pokrywki – autorytetu w temacie Normobarii. Cena komory normobarycznej z certyfikatem Jana Pokrywki zależy od tego, na jaki konkretnie model komór OXYstar się zdecydujemy: jednoosobowy czy wieloosobowy. Mieszkasz w Warszawie lub w innym mieście i chcesz uzyskać szczegółowe informacje o cenie komór normobarycznych? Skontaktuj się z nami!

Sterowanie w hybrydowych komorach normobarycznych

W hybrydowych komorach pracujących w trybie normobarycznym, skład mieszanki regulowany i utrzymywany jest automatycznie za pomocą sterownika wyposażonego w odpowiednie czujniki. Pacjent steruje parametrami pracy komory za pomocą wyświetlacza umieszczonego wewnątrz oraz sterownika znajdującego się na zewnątrz. Sterowanie możliwe jest również z zewnątrz. Komory OXYstar wyposażone są w także w sterowanie mechaniczne (zawory bezpieczeństwa, upustowe) otwierane ze środka i z zewnątrz.

Usuwanie wilgoci w hybrydowych komorach normobarycznych

W hybrydowych komorach normobarycznych OXYstar zainstalowano system chłodzenia oraz usuwania wilgoci z powietrza napełniającego komorę. W trybie normobarycznym zapewnia on stałą cyrkulację oraz usuwa wilgotne powietrze z komory, jednocześnie je oziębiając. Dodatkowo, komory te mają materace, wewnętrzne stelaże utrzymujące ich kształt, gdy nie są napełnione oraz okna umożliwiające kontakt z otoczeniem.

 • Komory OXYstar wyprodukowane na specjalne nasze zamówienie i pracują w ciśnieniu  do 1.45 ata.
 • Do produkcji komór OXYstar użyto specjalnego, wzmocnionego poliuretanu zapewniającego bezproblemowe, długie i bezpieczne użytkowanie.
 • W Komorach OXYstar zastosowano redundantny system zabezpieczeń.
 • Zastosowano koncentrator japońskiej produkcji TOKYO (o wydajności 10l/min) – sprawdzony i wydajny.
 • Komory OXYstar oraz osprzęt posiadają 24 miesięczną gwarancję przy zastosowaniu niekomercyjnym. Zastosowanie komercyjne gwarancja 12 miesięcy.
 • Komory OXYstar w wersji hybrydowej (hiperbaryczno-normobarycznej) wyposażone są dodatkowo w generator wodoru gazowego w celu kompleksowego wpływu na poprawę funkcjonowania organizmu.
 • Komory OXYstar dezynfekuje się w prosty sposób, dzięki wbudowanemu ozonatorowi.
 • Komory OXYstar wyposażono w niezbędne podręczniki i informatory oraz instrukcje.
 • Komory OXYstar mają dużą średnice w zależności od modelu (80 i 90 cm)
 • Komory OXYstar o średnicy 90 cm zaprojektowano z myślą o korzystaniu przez rodzica i dziecko (np. ze spektrum autyzmu). Umiarkowana cena umożliwia zakup wspólnie przez kilka rodzin lub fundację.
 • Komory OXYstar dostępne są w leasingu lub pożyczce realizowanej przez EFL.
 • W komorach OXYstar pracujących w trybie normobarycznym, skład mieszanki regulowany i utrzymywany jest automatycznie za pomocą sterownika wyposażonego w odpowiednie czujniki. Pacjent steruje parametrami pracy komory za pomocą smartfona lub wyświetlacza umieszczonego wewnątrz. Sterowanie również jest możliwe z zewnątrz.
 • Komory OXYstar wyposażone są w także w sterowanie mechaniczne (zawory bezpieczeństwa, upustowe) OTWIERANE ZE ŚRODKA I Z ZEWNĄTRZ.
 • Komory OXYstar wyposażone są w system chłodzenia oraz usuwania wilgoci z powietrza napełniającego komorę. W trybie normobarycznym zapewnia stałą cyrkulację oraz usuwa wilgotne powietrze z komory, jednocześnie je oziębiając.
 • Komory OXYstar wyposażone są w materac oraz wewnętrzny stelaż utrzymujący jej kształt gdy nie jest napełniona oraz okna umożliwiające kontakt z otoczeniem.