Normobaria a zdrowie

Normobaria a zdrowie

Pacjenci cierpiący na różne schorzenia lub chcący poprawić swoją wydolność często korzystają z komór normobarycznych. W ten sposób wykorzystują normobarię w celu poprawy zdrowia i kondycji fizycznej. 

Normobaria a układ oddechowy

Komory normobaryczne to specjalne urządzenia, w których wnętrzu panuje wyższe ciśnienie atmosferyczne, a także wysoka koncentracja tlenu, dwutlenku węgla i wodoru. Warunki wewnątrz komór normobarycznych przynoszą wiele korzyści między innymi dla układu oddechowego. Przede wszystkim, regularne korzystanie z normobarii może poprawić wydolność płuc, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na przewlekłe choroby dróg oddechowych, takie jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). 

Sprzedawane przez nas komory normobaryczne OxyStar są de facto urządzeniami hybrydowymi, które łączą technologię normobaryczną i hiperbaryczną. 

Normobaria w sporcie

Ponadto, normobaria wspiera regenerację tkanek płucnych, co przyczynia się do większej wydolności fizycznej. Ułatwia też regenerację po intensywniejszym wysiłku fizycznym, dzięki czemu jest stosowana przez osoby uprawiające sport. Lepsze dotlenienie organizmu zwiększa siłę i wytrzymałość w czasie trudnych treningów.

Wpływ normobarii na układ krążenia i regenerację organizmu

Normobaria może również wpłynąć korzystnie na układ krążenia. Terapia ta sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu naczyń krwionośnych oraz serca. Dzięki temu, osoby korzystające z normobarii mogą obniżyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze czy miażdżyca.

Sesje tlenowe w warunkach wyższego ciśnienia przyśpieszają regenerację organizmu po przebytych chorobach, zawałach serca czy udarach mózgu. Wspomagają też gojenie się ran i uporanie się ze stanami zapalnymi. A to tylko niektóre przykłady pozytywnego oddziaływania normobarii na kondycję zdrowotną człowieka.