Na jakie choroby stosowana jest komora hiperbaryczna?

Na jakie choroby stosowana jest komora hiperbaryczna?

O komorach hiperbarycznych coraz częściej słyszymy w kontekście leczenia różnorodnych schorzeń. Hiperbaria zdobywa coraz większą popularność zarówno w Polsce, jak i na świecie. Na jakie choroby można ją stosować? 

Gojenie się ran i łagodzenie stanów zapalnych

Dostępna w naszej ofercie komora hiperbaryczna to specjalistyczne urządzenie, które pozwala na przeprowadzenie terapii tlenowej pod ciśnieniem. Pacjent przebywając w zamkniętej przestrzeni komory oddycha czystym tlenem. Dzięki temu dochodzi do nasycenia krwi tlenem, co przyspiesza procesy regeneracyjne organizmu

Właśnie z tego powodu komora hiperbaryczna jest często wykorzystywana do wspomagania procesu gojenia się ran oraz łagodzenia stanów zapalnych. Terapia hiperbaryczna może być stosowana zarówno w przypadku trudno gojących się ran, takich jak owrzodzenia czy oparzenia, jak i w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych.

Choroby, na które pomaga komora hiperbaryczna

Terapia hiperbaryczna jest również stosowana w leczeniu wielu innych schorzeń. W komorze hiperbarycznej OXYstar HARD 2.0 oraz innych kapsułach z naszej oferty leczy się między innymi osoby, które doznały zatrucia tlenkiem węgla. Metoda ta pozwala na szybsze usunięcie toksyn z organizmu oraz przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Używa się jej także w leczeniu innych chorób układu nerwowego, takich jak dziecięce porażenie mózgowe

Hiperbaria znajduje też zastosowanie w leczeniu reumatyzmu oraz zespołu nagłego niedokrwienia kończyn. Dzięki terapii tlenowej pod ciśnieniem możliwe jest przywrócenie prawidłowego krążenia krwi oraz uniknięcie amputacji. Inne choroby i schorzenia leczone za pomocą kapsuł hiperbarycznych to: anemia, cukrzyca, miażdżyca czy nagły niedosłuch. Metoda ta odznacza się wysoką skutecznością, jednak istnieją ograniczenia dotyczące wymaganego czasu spędzonego w kapsule.