Jak przygotować się do wizyty w komorze normobarycznej?

Jak przygotować się do wizyty w komorze normobarycznej?

Komory normobaryczne to specjalistyczne urządzenia służące do tlenoterapii. Mieszanka podwyższonego poziomu tlenu, dwutlenku węgla i wodoru wewnątrz kapsuły pozwala na uzyskanie wielu korzyści zdrowotnych i wydolnościowych. Jak się należy przygotować do normobarii? Czy w komorze można się swobodnie zrelaksować?

Przeciwwskazania do korzystania z komory normobarycznej

Normobaria nie jest metodą inwazyjną i groźną dla ludzkiego organizmu, ale nie wszyscy mogą z niej korzystać. Ten rodzaj tlenoterapii może nie być zalecany osobom cierpiącym na niektóre ciężkie choroby układu oddechowego, problemy z ciśnieniem krwi, choroby serca, padaczkę czy kobietom w ciąży. Nie sposób jednak ocenić tego samodzielnie, dlatego warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem terapii.

Przygotowanie organizmu przed terapią

Do normobarii nie trzeba przygotować się w jakiś szczególny sposób. Przede wszystkim należy unikać spożywania alkoholu, używek i napojów gazowanych na co najmniej kilka godzin przed rozpoczęciem sesji. Można spożywać posiłki przed sesją, ale zdecydowanie lepiej, aby były one lekkostrawne, żeby uniknąć uczucia ciężkości żołądka podczas terapii. 

Zrelaksuj się i odpocznij

Pełny relaks w komorze normobarycznej to podstawa udanej tlenoterapii. Na szczęście w trakcie normobarii nie trzeba przebywać w masce tlenowej, tak jak w przypadku hiperbarii, co znacznie zwiększa komfort terapii i zmniejsza ewentualny stres u pacjenta. 

Sprzyja to również czytaniu książek, słuchaniu muzyki czy korzystaniu z wielu innych urządzeń elektronicznych. Zabierz więc ze sobą ulubioną lekturę, tablet lub smartfon. Oddaj się rozrywce albo po prostu się prześpij. W naszych hybrydowych komorach normobarycznych czuć się będziesz bezpiecznie i wygodnie. Ponadto, możesz sterować parametrami tlenoterapii znajdując się wewnątrz kapsuły.